Co by powstało gdyby połączyć przeglądarkę map np. geoportal z wybranymi informacjami udostępnionymi przez GUS? W Anglii powstał projekt illustreets, który odpowiada na to pytanie. Serwis ten to przeglądarka map z naniesionymi dodatkowymi informacjami, które wybiera sam użytkownik a wszystko to w ciekawej formie graficznej.

 

illustreets1

 

I tak, dla przeglądanego obszaru mamy do wyboru informacje m.in. na temat standardu życia, przestępczości, szkół,  średnich czynszach,  odległości do najbliższego szpitala i wiele innych.

 

illustreets2

 

Dodatkowo Illustreets daje możliwość filtrowania rejonów w celu poszukiwania nieruchomości wg zadanych przez użytkownika kryteriów jak sprzedaż/wynajem, ilość pokoi, cena minimalna i maksymalna, zabudowa miejska, wiejska itd.

 

illustreets3

 

Niewątpliwie jest to bardzo ciekawe narzędzie dla kupujących nieruchomości lub ludzi zamierzających się przeprowadzić. Dzięki niemu można w sprawny sposób przeprowadzić wstępną analizę obszaru, mapa jest bardzo ciekawie opracowana i wziąż rozwijana (obecnie znajduje się w fazie beta), a oferuje również standardowe funkcję jak obliczanie trasy z punktu A do B.

Zobacz Illustreets.co.uk