Powstała internetowa mapa dedykowana dla osób poruszających się po francuskich miastach. Geovelo to nie tylko mapa wyznaczająca trasę pomiędzy dwoma punktami na w mieście. Bazując na mapach OpennStreetMap twórcy dodali dodatkowe informacje o wyznaczonych ścieżkach rowerowych, czy są współdzielone z innymi pojazdami, są jedno kierunkowe lub są to strefy zamieszkania bądź ograniczenia prędkości.

 

geovelo

 

W przypadku wyznaczania trasy z punktu A do B aplikacja wyświetla dodatkowo profil terenu dla zadanej trasy. Mapa została opracowana dla między innymi Paryża, Lyonu, Turynu i Tuluzy.

geovelo

Poszczególne ulice i ścieżki dostępne dla rowerzystów zostały ocenione w skali od 1 do 5.

geovelo

Dodatkowo została udostępniona darmowa aplikacja na telefony z systemami iOS lub Android. Niestety podczas korzystania z aplikacji kolejne fragmenty mapy są na bieżąco pobierane przez Internet przez co trzeba się liczyć z kosztem transferu danych za granicą. Na szczęście korzystając z wersji dostępnej w przeglądarce istnieje możliwość zaplanowania trasy a następnie wydrukowanie mapy oraz poszczególnych wskazówek przejazdu.