- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 33420
Źródło oraz więcej map archiwalnych: http://oldnewsmaps.com
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 26841
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 27846
Powstała internetowa mapa dedykowana dla osób poruszających się po francuskich miastach. Geovelo to nie tylko mapa wyznaczająca trasę pomiędzy dwoma punktami na w mieście. Bazując na mapach OpennStreetMap twórcy dodali dodatkowe informacje o wyznaczonych ścieżkach rowerowych, czy są współdzielone z innymi pojazdami, są jedno kierunkowe lub są to strefy zamieszkania bądź ograniczenia prędkości.
W przypadku wyznaczania trasy z punktu A do B aplikacja wyświetla dodatkowo profil terenu dla zadanej trasy. Mapa została opracowana dla między innymi Paryża, Lyonu, Turynu i Tuluzy.
Poszczególne ulice i ścieżki dostępne dla rowerzystów zostały ocenione w skali od 1 do 5.
Dodatkowo została udostępniona darmowa aplikacja na telefony z systemami iOS lub Android. Niestety podczas korzystania z aplikacji kolejne fragmenty mapy są na bieżąco pobierane przez Internet przez co trzeba się liczyć z kosztem transferu danych za granicą. Na szczęście korzystając z wersji dostępnej w przeglądarce istnieje możliwość zaplanowania trasy a następnie wydrukowanie mapy oraz poszczególnych wskazówek przejazdu.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 25674
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 13237
Sagrada Familia (Barcelona, Hiszpania) to chyba najpopularniejszy na świecie projekt, który pomimo swego wieku (rozpoczęcie prac w 1882r.) nadal nie został ukończony. Projektant Antonio Gaudi, który objął prace projektowe w 1883 roku oddał się całkowicie temu projektowi aby jego dzieło osiągnęło doskonałość. Niestety przedłużające się prace sprawiły że sam Gaudi nie dokończył budowy, zmarł w 1926 roku. W 2026 roku, w setną rocznicę śmierci planuje się ukończenie całości prac budowlanych przy Sagrada Familia. W związku z tym fundacja Sagrada Familia opublikowała wizualizację przebiegu prac do roku 2026r. Film pokazuje bazylikę z lotu helikoptera z naniesionymi krok po kroku kolejnymi etapami budowy wież.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 13432
Co by powstało gdyby połączyć przeglądarkę map np. geoportal z wybranymi informacjami udostępnionymi przez GUS? W Anglii powstał projekt illustreets, który odpowiada na to pytanie. Serwis ten to przeglądarka map z naniesionymi dodatkowymi informacjami, które wybiera sam użytkownik a wszystko to w ciekawej formie graficznej.
I tak, dla przeglądanego obszaru mamy do wyboru informacje m.in. na temat standardu życia, przestępczości, szkół, średnich czynszach, odległości do najbliższego szpitala i wiele innych.
Dodatkowo Illustreets daje możliwość filtrowania rejonów w celu poszukiwania nieruchomości wg zadanych przez użytkownika kryteriów jak sprzedaż/wynajem, ilość pokoi, cena minimalna i maksymalna, zabudowa miejska, wiejska itd.
Niewątpliwie jest to bardzo ciekawe narzędzie dla kupujących nieruchomości lub ludzi zamierzających się przeprowadzić. Dzięki niemu można w sprawny sposób przeprowadzić wstępną analizę obszaru, mapa jest bardzo ciekawie opracowana i wziąż rozwijana (obecnie znajduje się w fazie beta), a oferuje również standardowe funkcję jak obliczanie trasy z punktu A do B.
Zobacz Illustreets.co.uk
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 12814
Film ukazujący odbudowę World Trade Center w Nowym Jorku na przestrzeni lat 2004 - 2013.
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 12724
Prędzej czy później taka strona musiała powstać. Rosnąca popularność dronów czyli zdalnie sterowanych samolotów i helikopterów z kamera na pokładzie stała się źródłem ciekawy zdjęć, które są publikowane na stronie dronestagr.am. Na stronie znajduje się już kilkaset zdjęć z całego świata prezentujących miasta, tereny przemysłowe oraz panoramy widokowe.
Zdjęcie pochodzi z serwisu dronestagra.am
- Szczegóły
- Kategoria: Blog
- Odsłony: 12160
Rozenburg to miasto w zachodniej Holandii, które po II Wojnie Światowej zaczęło szybko się rozwijać wykorzystując dostęp do morza Północnego poprzez kanał Nieuwe Waterweg. Aby sprostać zwiększającej się ilości transportów w latach 60 wybudowano kanał Caland dzięki czemu do portu mogły przybijać coraz większe statki. Wiązało to się jednak z problemami w manewrowaniu większych jednostek ze względu na wiejący wiatr.
W latach osiemdziesiątych postanowiono rozwiązać ten problem. Architekt Martin Strujis oraz artysta Frans de Wit zaprojektowali instalację, która przeciwdziała naporom wiatru. Ze 125 betonowych elementów stworzona została osłona przeciwwiatrowa redukująca siłę wiatru o 75%. Elementy o wymiarach sięgających do 25 metrów wysokości i 18 metrów szerokości ciągną się przez 1,75 kilometra stanowiąc dodatkową atrakcję turystyczną.
Wyświetl większą mapę